Lekarze Łódzkie - skorzystaj z naszej wyszukiwarki - posiadamy dane ponad 70 tyś gabinetów medycznych

Wpisz minimum 3 znaki. Wyszukiwarka zwraca maksymalnie 25 wyników dla jednego zapytania.

Podologia

Wiosna coraz bliżej, z każdym tygodniem zbliża się moment kiedy ciężkie, ciepłe zimowe buty zastąpi wiosenne, lekkie obuwie. Dla wielu osób moment ten nie jest najprzyjemniejszy – obnaża wszelkie niedoskonałości jakich nabawiły się stopy przez jesienno-zimowe miesiące.  Z większością dolegliwości możemy sobie łatwo poradzić w domu stosując odpowiednio dobraną pielęgnację lub w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Jednak w wielu wypadkach problem jest dużo bardziej skomplikowany i bez wizyty u specjalisty nie obejdzie się. Najczęściej pacjęci kontaktują się z swoim rodzinnym lekarzem lub dermatologiem. Jednak najlepszym kierunkiem w jakim powinniśmy się udać jest specjalista podolog.

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem, również chirurgicznym ( w wypadku lekarza ) chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego.  Specjalista podolog łączy wiedzę z zakresu diabetologii, dermatologii, chirurgii, ortopedii, technik zaopatrzenia ortopedycznego.

Najczęstszymi problemami z jakim zglaszają się pacjenci to:

  • pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp
  • deformacjami palców
  • odciskami, modzelami, brodawkami
  • wszelkie zakażenia grzybicze
  • ortonyksja, czyli sporządzanie indywidualnych klamer korygujących na wrastający, lub zakręcony paznokieć


Z zabiegów podologicznych przede wszystkim powinni korzystać pacjenci dotknięci chorobami skóry, kości i stawów, chorobami przemiany materii (cukrzyca, reumatyzm), pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców.

Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.
akceptuję